Cariere

Posturi vacante:

- Tehnician sisteme de alarma -

Descrierea postului:

-  realizarea lucrarilor de intretinere si service a sistemelor de securitate (supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate, sisteme integrate de securitate pentru resedinte)
- deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic
- instruirea clientului pentru utilizarea echipamentului instalat;
- intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii si executii pentru o cat mai buna gestionare a activitatii departamentului
- remedierea defectiunilor aparute
- incheierea procesului verbal de receptie si predare primire
- gestionarea interventiilor tehnice in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor

Cerinte:
experienta la punere in functiune
- mentenata in domeniul sistemelor de securitate minim 2 ani:
- cunostinte de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata)
- cunostinte PC, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
- disponibilitate la deplasari si program prelungit
- seriozitate, loialitate, bun simt,
- fara cazier judiciar
- permis de conducere cat B

Oferta:
- salariu atractiv, in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate
- dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar si competitiv
- participare la traininguri de specialitate

Daca esti interesat, te rugam transmite CV si scrisoare de intentie la adresa de mail:
               - office@pyrostopsecurity.ro

- Inginer vanzari -
- vinde sisteme de securitate catre actuala baza de benenficiari
- vinde serviciile de paza si protectie ale firmei Pyrostop;
- prospecteaza si promoveaza produsele firmei catre noi potentiali clienti

- stabileste si mentine relatii stranse cu beneficiarii
- identifica noi oportunitati de vanzare
- propune si/sau coordoneaza elaborarea solutiei tehnice pentru oferta
- negociaza conditiile contractuale si elaboreaza propuneri de contract

Cerinte:
- studii  superioare tehnice (electronica si telecomunicatii, automatica, electrotehnica, energetica)
- experienta peste 2 ani in vanzari tehnice, preferabil in vanzarea de sisteme de securitate
- studii superioare finalizate
- flexibilitate, adaptabilitate, comunicare
- bune abilitati de organizare
- cunostinte de limba engleza
- cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office)
- permis de conducere categoria B pentru posibile viitoare deplasari
- capacitate de a lucra cu detalii, de a negocia si de a lua decizii
- disponibilitate la deplasari in tara

Oferta:
- salariu motivant
- mediu de lucru placut
- oportunitati de promovare
- tratament corect si sanse egale

 Daca esti interesat, te rugam transmite CV si scrisoare de intentie la adresa de mail: